Den største noensinne: LEGOLAND åpner med store nyheter

01/02/2025 22:00

Sofie

NYHETER
Foto: Wikimedia Commons
Denne våren kan besøkende fra hele verden se frem til en kjempenyhet.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

Når LEGOLAND i Billund åpner dørene 5. april vil gjestene oppleve en av parkens største nyheter i form av en butikk i en helt ny liga.

Den nesten 1000 kvadratmeter store butikken er ikke bare den største økonomiske investeringen i parken i år, men blir også Europas største LEGO-butikk.

I tillegg til å selge et enormt utvalg av LEGO-bokser, vil selve butikken være en opplevelse hvor gjestene kan bygge, designe og leke med LEGO på en ny og interaktiv måte. Det skriver JydskeVestkysten

"Det er en ganske vill oppgradering. Butikken vil ha det aller nyeste varelageret, og produktene våre vil bli presentert på skjermer og gjennom historiefortelling," sier Niels Hansen, retail director i LEGOLAND.

Mer enn en butikk – en LEGO-opplevelse

Den nye butikken skal ikke bare fungere som en tradisjonell butikk. Gjestene vil kunne designe sin egen minifigur gjennom en digital plattform, hvor du kan velge klær og trykk selv, assistert av en ansatt.

En annen nyvinning er en mosaikkmaskin, der et portrettbilde forvandles til et LEGO mosaikkbilde som gjestene kan ta med hjem og samle.

Butikkens utstilling vil inneholde spektakulære LEGO-konstruksjoner, inkludert det fire meter høye «Tree of Life», som LEGO-designere for tiden pusser.

"Vi har lagt mye energi i å skape en helt unik LEGO-opplevelse som gjestene våre forventer. Vi er parken der det hele begynte, og det har våre gjester store forventninger til," sier Niels Hansen.

Ny struktur og flere ansatte

Den tidligere LEGO-butikken har gjennomgått en total transformasjon. Der det tidligere var én inngang, vil gjestene nå gå inn gjennom en imponerende portal, som umiddelbart setter stemningen for en visuell og interaktiv LEGO-verden.

Den nye butikken krever også flere ansatte. I løpet av sesongen vil 50 ansatte være involvert, da personalet spiller en aktiv rolle i aktivitetene med minifigurer og mosaikk.

"Det blir en skikkelig wow-opplevelse," lover Niels Hansen.