BREAKING: Landslagsspiller drept

05/09/2023 10:33

Sofie

NYHETER
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Fotballspilleren ble skutt.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

Panama-forsvareren Gilberto Hernández er død etter å ha blitt skutt i byen Colón søndag, sa Panama Football League i en uttalelse.

Hernández spilte for Club Atlético Independiente de La Chorrera og klarte å gjøre to landskamper etter å ha debutert i mars. Hans siste klubbkamp var 23. august, en 3–1 seier over Real Estelí FC i Central American Cup.

"The Panamanian Football League beklager det triste tapet av Gilberto Hernández, en spiller for Club Atlético Independiente, i en isolert voldshandling i byen Colón, som også etterlot flere skadet," heter det i ligaen i uttalelsen.

Hernández var sammen med vennene sine på en gate i Colón sentrum da gjerningsmenn i en taxi åpnet ild. Dette meldte politiet.

Sju andre personer ble skadet i angrepet og en mistenkt er arrestert. Det skriver The Guardian.

Foto: Youtube

I en uttalelse mandag bekreftet det nasjonale politiet «pågripelsen av en borger mistenkt for drapet på en fotballspiller, som fant sted søndag i provinsen Colón».

Panamas Colón-provins, med en befolkning på rundt 300 000, registrerte 102 drap i fjor, ni færre enn året før, ifølge myndighetenes data.

Myndighetene skylder mye av volden på konkurrerende narkogjenger.

I 2017 ble en annen Panama-landskamp, ​​midtbanespiller Amílcar Henríquez, skutt og drept i Colón-provinsen. Han var medlem av laget som kvalifiserte seg til verdensmesterskapet i 2018.

Læs også:

Dette er hva vitenskapen sier om å spise en banan til frokost Selv om det ikke er ideelt som et første måltid, kan det være fordelaktig å spise en banan før frokost eller som en del av en balansert frokost.
Hva er den største strømforbrukeren i huset ditt? Det er verken kjøleskapet eller vaskemaskinen, men noe mange nordmenn ikke tenker over. De fleste ser etter strømslukere blant de største apparatene, men det er faktisk ikke alltid tilfellet.