Nye detaljer fra FBI: Analyserer Trump-skytterens telefon

16/07/2024 13:23

Sofie

NYHETER
Foto: Evan El-Amin / Shutterstock.com
Foto: Evan El-Amin / Shutterstock.com
Nye detaljer fra FBI.

AKKURAT NÅ LESER ANDRE OGSÅ

FBI har fått tilgang til telefonen til Thomas Matthew Crooks, som er den antatte gjerningsmannen bak angrepet på den tidligere amerikanske presidenten Donald Trump.

FBI opplyste dette i en uttalelse. Det skriver Dagbladet.

Angrepet skjedde lørdag under et valgkampmøte, hvor Crooks avfyrte skudd mot Trump. Presidenten ble truffet i øret, og to personer ble alvorlig skadet. Crooks og en annen person mistet livet i angrepet.

Telefonen til Crooks er sendt til FBI-laboratoriet i Quantico, Virginia, for videre undersøkelser.

Ifølge amerikanske medier har denne undersøkelsen så langt ikke gitt noen nye opplysninger om motivet bak angrepet eller Crooks' politiske ideologi.

FBI etterforsker hendelsen som et drapsforsøk på Donald Trump og mulig innenlandsk terrorisme.

Læs også:

Han legger oppvasktabletter i toalettet: Se nå hva som skjer En brusetablett er en vanlig husholdningsartikkel som ofte brukes til å rengjøre proteser eller badet. Men visste du at en brusetablett også kan brukes til å friske opp toalettet ditt?
Mange har gjort det feil hele livet: Disse matvarene skal ALDRI fryses Mange er ikke klar over det - men det kan få helsemessige konsekvenser.